chevron-left chevron-right

Daj Się Poznać 2017 – raport z działań. Część 12 i przedostatnia

Okres konkursowy akcji Daj Się Poznać 2017 powoli dobiega końca. Do zakończenia akcji zostały niecałe dwa tygodnie. Miniony tydzień nie był poświęcony żadnej większej funkcjonalności. Nie miałem czasu aby zajmować się czymś dużym jak w poprzednich tygodniach, więc z doskoku poprawiałem istniejące rzeczy.

Co udało się zrobić?

leaguemanager-05-2017

Rzeczy które udało się zrobić dotyczą głównie interfejsu użytkownika. Między innymi udało się:

  • Zaimplementować chowający się sidebar z nawigacją aplikacji,
  • Sprawić, aby komponent profilu użytkownika był cały czas widoczny (docelowo tam będą się znajdowały ustawienia profilu i aplikacji),
  • Zbudować prototyp karty zawodnika,
  • Zbudować bazę dla komponentów w widoku panelu administracyjnego aplikacji, tzw. dashboardu.

Poza tymi czterema rzeczami w dalszym ciągu usprawniana jest implementacja pobierania danych o zawodnikach, meczach, itp., itd.

Jedną z rzeczy, które mnie w tym okresie niemiło zaskoczyły był fakt, że korzystając z CSS Grid nie można zrobić animacji zmiany szerokości elementu. Okazuje się, że grid-template-columns jest nieanimowalny za pomocą transition.

leaguemanager-in-action

Plan na nadchodzący tydzień?

W nadchodzącym tygodniu mogę nie mieć praktycznie czasu na pracę nad projektem. Od środy będzie można się spotkać ze mną na konferencji Front-Trends 2017 w Warszawie (nie będę tam prelegentem). W międzyczasie trzeba będzie się skupić na rzeczach zawodowych, a w szczególności na doszlifowaniu prezentacji na eZ Conference 2017 w Londynie.