chevron-left chevron-right

Daj Się Poznać 2017 – raport z działań. Część 8

Ósmy tydzień już za mną. Projekt League Manager w końcu wchodzi w bardziej ekscytujący etap. Udało się już zaimplementować wszystkie podstawowe widoki potrzebne do zbierania danych.

Co udało się zrobić?

W minionym tygodniu udało się zaimplementować jeden z bardziej kompleksowych widoków, czyli widok z listą składów oraz kreator nowego składu dla wybranej drużyny, w wybranych rozgrywkach, w wybranym sezonie. Tym samym, udało się zaimplementować absolutne minimum. Oczywiście, wszystkie widoki póki co obsługują tylko optymistyczne scenariusze. Dalsze usprawnienia interfejsu użytkownika, w przypadku zaistnienia negatywnego scenariusza, będą implementowane w dalszej części projektu.

Plan na nadchodzący tydzień

W nadchodzącym tygodniu planuję w końcu zrobić jakiś ładniejszy interfejs użytkownika. Tak, aby aplikację dało się z przyjemnością użytkować. Trzeba będzie pomyśleć nad docelowym wyglądem formularzy, ekranu głównego aplikacji oraz widok list: drużyn, zawodników, pozycji, etc.

Prawdpodobnie trzeba będzie się wgłębić w tematykę Styled Components, dzięki czemu style będą odnosiły się tylko i wyłącznie do wybranego komponentu. Takie podejście co prawda w pewnym sensie ogranicza kaskadowość stylów CSS, ale zapewnia enkapsulację stylów CSS. Dzięki czemu nie będą psuły innych części aplikacji.

W przypadku, gdyby udało się ten temat ogarnąć w miarę szybko, to następnym krokiem będzie implementacja mechanizmu do zarządzania stanem aplikacji. Potrzebuję jednego miejsca skąd są pobierane dane, aby móc w sposób przystępny pobierać interesujące mnie zestawy danych. Dzięki temu, nie będę musiał za każdym otworzeniem nowego widoku aplikacji pobierać podobnych danych, np. danych o zawodnikach, rozgrywkach i sezonach.

Podsumowanie

Jestem świadom, że etap w którym będę w stanie zbudować aplikację mobilną używając React Native nie nastąpi szybko, ale pierwsza wersja aplikacji może wystarczająca na początek. Specjalnie dla niej już mam dedykowaną domenę i szkoda byłoby nie wykorzystać jej.

Poniżej znajdziesz listę linków do których warto zajrzeć: