chevron-left chevron-right

Daj Się Poznać 2017 – raport z działań. Część 7

Tydzień świąteczny praktycznie za nami. W projekcie LeagueManager w końcu udało mi się przejść do bardziej zaawansowanych rzeczy. Interfejsy wprowadzania podstawowych informacji do systemu już zostały utworzone.

Lecz w minionym tygodniu nie skupiałem się tylko i wyłącznie na projekcie LeagueManager. Udało się wygospodarować trochę czasu na pracę przy poprawianiu czytelności bloga. Na tą chwilę udało mi się poprawić stronę z artykułami. Pozostały do poprawienia strona główna, kontakt, o mnie i strona kategorii. Efekty pracy możesz zobaczyć poniżej:

blog-2017-before-after

Jestem ciekaw Twojej opinii nt. nowego designu bloga.

Co udało się zrobić?

Wracając do projektu z Daj Się Poznać 2017, to obecnie jestem na etapie implementacji interfejsu tworzącego skład drużyny w wybranych rozgrywkach w wybranym sezonie. Wbrew pozorom, jest to bardzo zaawansowany interfejs, który wymaga połączenia w jedną całość wszystkich danych dostępnych w systemie. Jak tylko ukończę tą część, to przejdę albo do implementacji ReduxJS jako mechanizmu zarządzania danymi w aplikacji, albo zacznę tworzyć warstwę wizualną aplikacji. W końcu przydałoby się nacieszyć wzrok ładnym widokiem zamiast domyślnych styli dla formularzy zaimplementowanych w każdej przeglądarce.

Doszedłem również do wniosku, że przygotuję kilku-odcinkową serię wpisów dotyczących pisania kodu JavaScript korzystając z najnowszych standardów. Dzięki temu, każda osoba chcąca zacząć naukę JavaScript będzie miała w jednym miejscu kompletne źródło informacji wraz z przykładami z życia wziętymi. To jest bardzo ważne, aby przykłady były życiowe, ponieważ nie każdy jest w stanie sobie wyobrazić implementację przykładu podanego w sposób akademicki.

Podsumowanie

Tak jak w poprzednich tygodniach postęp idzie powoli, ale skutecznie do celu jakim jest zbudowanie aplikacji wspomagającej zarządzanie rozgrywkami ligowymi. Czy uda mi się zdążyć przed końcem maja? Nie wiem, ale będę dążył do tego aby zbudować jak największą część aplikacji i mieć tak zwaną wersję MVP (Minimum Viable Product).

Ponadto, niezmiernie miło jest mi poinformować, że będę występował na konferencji eZ Conference 2017, która odbędzie się w tym roku w Londynie (poprzednie edycje odbywały się m.in. w Paryżu i w Nowym Jorku). W trakcie prezentacji będę omawiał zagadnienia związane z wykorzystaniem JavaScript w rozwijaniu eZ Platform.

Poniżej znajdziesz listę linków do których warto zajrzeć: