chevron-left chevron-right

Daj Się Poznać 2017 – raport z działań. Część 6

Za mną jest szósty tydzień prac nad projektem LeagueManager. Był to tydzień pełen atrakcji i małych sukcesów. Dodatkowo, postanowiłem zacząć prace nad zmianą układu strony z artykułem na blogu.

Co udało się zrobić?

Stopniowo, metodą małych kroczków, dokładam kolejne funkcjonalności do projektu. W tym tygodniu ukończyłem stronę z listą piłkarzy oraz formularz dodawania nowego zawodnika do bazy. Ponadto, powstała strona z listą wszystkich drużyn wraz z formularzem dodawania nowego zespołu.

A co poza tym?

W minionym tygodniu brałem udział w konferencji 4Developers, gdzie miałem możliwość uczestniczyć w inspirujących prezentacjach. Do tego zobowiązania zawodowe sprawiły, że czas który mogłem poświęcić na rozwój tzw. projektu pobocznego był wyjątkowo ograniczony. Z racji tego, że zbliżają się święta to czas który będę mógł poświęcić w nadchodzącym tygodniu też będzie ograniczony.

Poza wszelkiego rodzaju spotkaniami, postanowiłem popracować nad układem strony z artykułem. Na kanale Slacka dotyczącym konkursu DSP2017 spotkałem się z kilkoma sugestiami dotyczącymi mojego bloga i jego designu. To mnie zmotywowało, aby popracować nad nowym układem strony przy zachowaniu istniejącego stylu. Chodzi o poprawienie przystępności tekstu.

Podsumowanie

Jestem zadowolony z tego co do tej pory osiągnąłem. Dla mnie liczy się fakt, że mimo chronicznego braku czasu udaje mi się znaleźć chwilę na utrzymanie rygoru pisania dwóch postów na blogu tygodniowo. Ponadto fakt, że w dalszym ciągu udaje mi się kontynuować pracę nad projektem w ramach Daj Się Poznać 2017, również jest dla mnie wielkim osiągnięciem. Tak jak wspomniałem wcześniej, życie wymusza na mnie stosowanie małych kroczków jeśli chodzi o dodawanie nowych ficzerów aplikacji.

Poniżej znajdziesz listę linków do których warto zajrzeć:

  • Świetnie Piotr, że regularnie publikujesz posty. To trudne zadanie – znam z autopsji.
    Dziś opublikowałem setnego posta na swoim blogu. Zobaczyłem tym samym, że miałem 1.5 miesięczną przerwę w pisaniu. Shame on me 😞

  • U mnie najdłuższa przerwa trwała ok. pół roku i było to spowodowane sprawami prywatnymi. Wtedy też przeżywałem kryzys twórczy.

  • Pół roku – cienias 😉 WK już zaliczyło dwie 10-miesięczne przerwy… A najgorsze jest to, że jedynym sensownym wytłumaczeniem jest „bo mi się nie chciało”, heh.

  • Bywa i tak. I rzeczywiście, „cienias” ze mnie 😉