chevron-left chevron-right

Daj Się Poznać 2017 – raport z działań. Część 5

Kolejny tydzień pracy nad projektem League Manager za mną. Przez ten czas udało mi się rozwiązać jeden dość palący problem, o czym więcej w dalszej części wpisu.

Co się udało zrobić?

W kwestii funkcjonalnej przełom nie nastąpił. Zacząłem implementację formularza tworzenia nowego zawodnika i napotkałem problem związany z aktualizacją meta danych dla custom post type'u zawodnika. Na szczęscie niedawno udało się znaleźć rozwiązanie. Trochę nieoczekiwane, ale skuteczne. Zostanie to omówione w jednym z kolejnych wpisów.

Kolejnym problemem było zdobycie listy krajów wraz z kodami 2-literowym i 3-literowymi. Być może źle szukałęm, ale nie spotkałem nigdzie takowej listy w formacie JSON, dlatego postanowiłem sobie wygenerować taką listę za pomocą małego skryptu.

Będąc na stronie z listą kodów państw otworzyłem konsolę narzędzi webmasterskich, a następnie wykonałem poniższy skrypt:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
let countries = [...document.querySelectorAll('#codelist .border1')].map(row => {
  if (!row) {
    return;
  }
 
  let cells = [...row.querySelectorAll('td')];
 
  if (!cells.length) {
    return;
  }
 
  let name = cells[1].querySelector('a');
 
  if (!name) {
    return;
  }
 
  return {
    name: name.innerHTML,
    let2: cells[2].innerHTML,
    let3: cells[3].innerHTML,
  } 
}).filter(item => item);
 
console.log(JSON.stringify(countries));

To zaowocowało wygenerowaniem tablicy z kodami dla 205 państw. Końcowy rezultat, a jednocześnie listę w formacie JSON można pobrać z gista.

Plan na nadchodzący tydzień

Celem będzie dokończenie formularza dodawania zawodnika oraz zbudowanie interfejsu tworzenia składu dla wybranego zespołu w wybranym sezonie. Idealnie byłoby zacząć pracę nad wyglądem interfejsu, bo ten póki co jest ascetyczny.

Rzeczą do rozważenia pozostaje albo implementacja automatu do tworzenia formularzy na podstawie dostarczonej konfiguracji, bądź znalezienie jakiegoś już istniejącego rozwiązania napisanego w ReactJS. Może znasz jakieś, które możesz polecić?

Podsumowanie

Patrząc na to, co do tej pory zrobiłem raczej ciężko mówić o jakimś piorunującym tempie prac nad projektem. Niemniej jednak, ja jestem zadowolony, a to z kilku powodów. Udaje mi się kontynuować pisanie 2 postów tygodniowo. Dodatkowo, znajduję jednak czas do pracy nad projektem który zawsze chciałem zrealizować. To czy się go uda ukończyć przed końcem maja, to jest kwestia mniej istotna dla mnie. Wpisy dotyczące projektu będą się pojawiały nawet po zakończeniu akcji Daj Się Poznać 2017.

Poniżej znajdziesz listę linków do których warto zajrzeć: