chevron-left chevron-right

Daj Się Poznać 2017 – raport z działań. Część 4

Czwarty tydzień działań w ramach akcji Daj Się Poznać 2017 minął raczej mało imponująco. Niestety, nie udało się zrealizować wszystkich zaplanowanych celów.

Co udało się zrobić?

W raporcie z zeszłego tygodnia przedstawiłem plan działań na tydzień 4. Z tej listy udało mi się zrealizować dwa pierwsze punkty.

Pierwszy punkt zrealizowałem przez wykorzystanie Githuba jako prostego systemu zarządzania zadaniami. W każdym repozytorium znajduje się zakładka Projects. Można tam utworzyć nowy projekt, w którym można utworzyć listę zadań do zrobienia. Jeśli miałeś/miałaś styczność z narzędziem o nazwie JIRA, to Projects na Githubie jest taką uproszczoną JIRĄ. Można utworzyć kolumny wg upodobania. Ja utworzyłem 3 kolumny: Backlog, In progress oraz Done.

League Manager - widok projektu na Githubie

Utworzyłem tam listę ficzerów, które mogłyby się znaleźć w budowanej przeze mnie aplikacji. Na tą chwilę w Backlog znajdują się 22 ficzery i jest bardzo prawdopodobne, że ich liczba jeszcze wzrośnie.

Udało się zaimplementować uproszczony interfejs do tworzenia informacji o meczach. Jednym z kolejnych kroków będzie utworzenie zaawansowanego interfejsu edycji informacji o meczach, dzięki któremu będzie można dodać opis meczu, zawodników którzy w meczu wystąpili oraz statystyki meczowe. Póki co, skupiam się na implementacji uproszczonych interfejsów edycji, aby mieć już jakąś bazę.

Pierwsze zwątpienia

Pracując nad tym projektem zaczęły się pojawiać pierwsze wątpliwości. Zacząłem się zastanawiać czy komponent do WordPress - Sportspress, jest odpowiednim rozwiązaniem. Tym czego mi najbardziej brakowało, była kategoryzacja meczów wg kolejki, np. kolejka 3 czy kolejka 29. Bardzo poważnie zacząłem rozważać utworzenie własnej taksonomii i własnych typów postów. Na szczęście, wpadłem na pomysł aby kolejki ligowe utworzyć jako dzieci wybranego sezonu. Nie jest to rozwiązanie idealne. Ponieważ w przypadku większej ilości rozgrywek ligowych trzeba będzie utworzyć dość rozbudowaną kategoryzację sezonów z podziałem na rozgrywki i kolejki w danych rozgrywkach. Postanowiłem, że dla tego prototypu taka struktura wystarczy. W przypadku zaistnienia problemów nie sądzę aby były jakiekolwiek większe problemy logiczne w przełączaniu się na inną taksonomię.

Podsumowanie

Jak można było przeczytać powyżej, to że nie udało się zrealizować wszystkich założonych celów na miniony tydzień, nie oznacza że nie udało się niczego zrealizować. Na pewno warto przygotować sobie mini-JIRĘ, aby łatwiej było zorganizować swoją pracę nad projektem.

Poniżej zamieszczam listę linków do poprzednich wpisów jak i do projektu nad którym pracuję: