chevron-left chevron-right

Kilka słów o konferencji eZ Conference 2017

W dniach od 6-go do 8-go czerwca odbywała się konferencja eZ Conference 2017 organizowana w Londynie. W jej trakcie można było się spotkać z wieloma osobami zainteresowanymi pracą z systemem eZ Platform.

W odróżnieniu jednak od konferencji typu JoomlaDay czy też Front-Trends konferencja organizowana w Londynie miała charakter biznesowy. Jej celem było przedstawienie sposobów na praktyczne wykorzystanie eZ Platform EE w biznesie, tak aby osiągnąć jak najwięcej korzyści.

ez-conference-2017-london-tower-bridge

Na zakończenie drugiego dnia odbyła się gala eZ Awards. W jej trakcie nagradzano osoby i firmy statuetkami za największą innowację, dla najlepszego blogera o eZ Platform, itd., itp. Gala przypominała trochę ceremonię rozdania Oskarów. Pierwszego dnia nie uczestniczyłem w workshopach.

O tym jak rozszerzać eZ Platform EE

extending-studio-piotr-nalepa-ez-conference-2017

Trzeciego dnia była zaplanowana moja prezentacja, którą przygotowałem wespół z Kamilem Musiałem. W prezentacji przedstawiliśmy sposoby na rozszerzenie produktu eZ Platform EE o nowe bloki do kreatora landing page oraz o nowe pola do kreatora formularzy na stronie. To jest doskonały temat do organizowania workshopów. Tym razem mieliśmy tylko 45 minut na to, aby o tym wszystkim opowiedzieć.

Jeśli chcesz poczytać więcej na ten temat, to zapraszam do przeczytania tekstu o rozszerzaniu eZ Platform EE. Z artykułu dowiesz się, jakie kroki należy poczynić, aby uzyskać wymaganą funkcjonalność w aplikacji.

Podsumowanie

Wyjazd do Londynu mogę uznać za udany. Udało się poznać wielu użytkowników eZ Platform. Miałem też okazję pomóc rozwiązać część problemów z jakimi mogli się napotkać użytkownicy tego systemu. Poza tym, była to pierwsza okazja, aby pozwiedzać Londyn (pogoda była typowo brytyjska).