chevron-left chevron-right

Blog Webmasterski został patronem medialnym konferencji 4Developers 2017! Konkurs!

Jest mi niezmiernie miło oznajmić, że Blog Webmasterski - Piotr Nalepa, został patronem medialnym konferencji 4Developers 2017, która odbędzie się w Warszawie w dniu 3 kwietnia 2017.

O konferencji 4Developers 2017

Konferencja 4Developers jest prawdopodobnie jedyną tego typu konferencją w Polsce, która jest skierowana tylko i wyłącznie do specjalistów z wielu dziedzin branży IT. Oczywiście, są konferencje jak Front-Trends czy PHPers Summit, ale one są głównie skierowane do jednej gałęzi branży IT jak JavaScript/frontend czy PHP/backend.

4developers-2017-988x302

Dzięki temu, że można będzie spotkać tak wielu specjalistów z różnych dziedzin, to będzie można wysłuchać wykładów z kilkunastu ścieżek tematycznych. Mnie osobiście najbardziej będą interesowały ścieżki związane z JavaScriptem, frontendem i architekturą aplikacji. Mam nadzieję, że prezentacje przedstawią mi nowe informacje bądź jakieś ciekawe case studies z wymienionych wcześniej dziedzin. Niewątpliwie, dodatkowym magnesem przyciągającym ludzi na tego typu konferencje jest też możliwość porozmawiania z uczestnikami konferencji w wolnych chwilach. Ludzi na konferencji ma być koło 1000, tak więc na pewno będzie można z kimś wymienić się doświadczeniami. Osobiście uważam, że fajnie będzie spotkać się znów z Philem Nashem, którego miałem okazję poznać na Front-Trends 2015.

Jak było w zeszłym roku

W zeszłym roku, było 15 ścieżek tematycznych w trakcie których poruszono wiele ciekawych tematów. Nie uczestniczyłem osobiście w tamtej edycji konferencji, ale przeglądając opinie uczestników i agendę z zeszłego roku, to na pewno znalazłbym tam coś dla siebie. Warto wziąć pod uwagę, że czasem prezentacje których tytuły mogą brzmieć nieciekawie, mogą okazać się jednymi z najciekawszych prezentacji.

Czego można się spodziewać w tym roku?

W chwili pisania tego artykułu agenda na ten rok nie jest jeszcze znana. Niemniej jednak, jestem pewien, że będzie conajmniej tak interesująca jak t z zeszłego roku i lat poprzednich. Przede wszystkim, to czego można się spodziewać, to (powtórzę to kolejny raz) możliwość rozmów z innymi uczestnikami konferencji. Często z takich przypadkowych spotkań rodzą się ciekawe znajomości i pomysły na swoje projekty.

Kod zniżkowy na bilet

Dla wszystkich czytelników tego bloga organizatorzy przygotowali kod zniżkowy na kupno biletu na konferencję. Dzięki czemu będzie można zaoszczędzić 15% od ceny biletu. Bilety można zakupić na stronie konferencji.

Kod zniżkowy to: blog_webmasterski

Konkurs - Wygraj wejściówkę na konferencję!

Sam kod zniżkowy na kupno biletu to nie wszystko! Dla jednego z Was mam nagrodę ufundowaną przez organizatorów konferencji 4Developers. Jest nią darmowy bilet na konferencję. Zasady konkursu poniżej:

 1. Należy pochwalić się swoim projektem zamieszczonym na Github.com i krótko opisać historię pomysłu na dany projekt.
 2. Każda osoba może zgłosić tylko jeden projekt.
 3. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą komentarzy pod tym wpisem.
 4. Zgłoszenia są przyjmowane do końca dnia 5-go marca 2017.
  Po tym terminie nowe zgłoszenia nie będą oceniane w ramach konkursu.

Autor projektu, który uznam za najciekawszy uzyska kod rabatowy 100% na kupno biletu na konferencję, który można będzie zrealizować w procesie kupna na stronie konferencji. Nie zawsze projekt najbardziej zaawansowany wygrywa. Ważna jest też jego historia.

Dodatkowo, w ramach pocieszenia, projekty które nie zdobędą pierwszego miejsca w konkursie, ale zostaną za wystarczająco ciekawe zostaną opisane na tym blogu. Istnieje szansa na zyskanie rozgłosu!

Zapraszam wszystkich czytelników do udziału w konkursie i życzę powodzenia!

 • To może ComSemRel? Co prawda na GitHubie na razie jest organizacja i tyle, ale w najbliższych dniach zacznie powstawać kod (konkurs DSP 2017 jednak mobilizuje). Więcej o projekcie, wraz z krótkim opisem historii i innych rzeczy na moim blogu (też podziękowania w tym zakresie należą się DSP 2017).

  W sumie historia jest krótka: „O, semantic-release, ciekawe… CO, USUWA version Z package.json?!!! ALE DNO, NAPISZĘ SWOJE!!!!!!!”. I tyle 😉 Leżało z rok, a teraz zapisałem się na DSP 2017 i stwierdziłem, że to bedzie idealny projekt do rozwijania, bo przyda mi się w każdym innym projekcie.

 • dew326

  Też chciałbym się zgłosić do konkursu.

  Mój projekt to wykorzystanie ‚SpeechRecognition’ wbudowanego w przeglądarke do stworzenia czegoś na kształt ‚Siri’ – https://github.com/dew326/web-speech

  Historia projektu jest bardzo prosta. W jakimś artykule natknąłem się na to, że jest możliwe rozponawanie głosu przez ‚Chrome’, możliwość głosowego sterowania komputerem wydała mi się ciekawa dlatego zrodził się ten projekt.

 • mkczyk

  Fajnie, że jest taki konkurs. Już w tamtym roku słyszałem o konferencji 4Developers. Dlatego też chcę pochwalić się swoim projektem i wziąć udział w konkursie. Ale zacznę najpierw od historii.

  W ciągu ostatnich kilku lat na studiach organizowałem kilka konferencji i uczelnianych seminariów. Było tego coraz więcej i coraz częściej. Chciałem sobie jakoś ułatwić życie (i innym, szczególnie nietechnicznym ludziom, którzy organizowali konferencje z innych obszarów). Pomyślałem, że warto by napisać takie narzędzie. Ale jak to zwykle bywa, pomysł odkłada się na później.

  Ale usłyszałem o konkursie DSP, więc to był idealny moment, żeby wreszcie zacząć pisać projekt. Tutaj bardziej szczegółowo opisałem motywację i co taka aplikacja miałaby robić: http://marcinkowalczyk.pl/blog/2016/03/06/pomysl-na-projekt-edytor-agendy/

  W ciągu ostatniej edycji można powiedzieć, że napisałem MVP.
  Tutaj jest jak to wygląda po ostatniej aktualizacji: http://mkczyk.github.io/agenda-editor/examples/angularjs-dragula/
  A tutaj kod źródłowy na GitHubie: https://github.com/mkczyk/agenda-editor

  Jeszcze sporo brakuje (szczególnie backendu, importu/eksportu itd.). Ale zgłosiłem się do kolejnej edycji DSP i mam w planach sporo dopisać w kolejnych 3 miesiącach.

  Narzędzie może i niszowe. Ale jak robi się dużo tego typu wydarzeń, to myślę, że może być bardzo przydatne. Przecież na każdej konferencji jest jakaś agenda, chociażby na 4Developers: http://2017.4developers.org.pl/pl/program/schedule/
  Często zachodzą zmiany w agendzie i trzeba potem wszystko zmieniać. A przecież powstaje bardzo dużo wydarzeń, na których jest wiele tematów – ręczne ogarnianie tego może być męczące.

  Odnośnie samego 4Developers: tak jak wspominałeś, to jest fajna konferencja, bo jest wiele ścieżek. Sam jestem jedną nogą we frontendzie, a drugą w backendzie (może kiedyś fullstack, a może zdecyduję się na specjalizację w jednym). Trudno wybrać, na którą ścieżkę iść, bo w każdej są ciekawe tematy: Java, JS, Front-end czy Architektura. Dzięki takim wydarzeniom można zobaczyć inne podejście do tworzenia aplikacji i trochę innych stos technologiczny. A to pomaga w pisaniu kolejnych projektów i zbieraniu doświadczenia.