chevron-left chevron-right

Podsumowanie kolejnego roku działalności bloga

Minął kolejny rok, w którym blog istnieje w sieci internetowej. Blog przeszedł w tym czasie zmianę layoutu oraz zastosowano w nim rozwiązania semantyczne przy pomocy schematów Schema.org.

Blog istnieje po to aby być składnicą wiedzy i przykładów jej wykorzystania w trakcie tworzenia stron WWW. Na pewno część z was się nauczyła czegoś ciekawego na podstawie artykułów zamieszczonych na tym blogu.

Jak co roku, chciałbym przedstawić garść statystyk i listy TOP 5: listę najczęściej komentowanych postów z mijającego roku, listę najczęściej komentujących użytkowników oraz listę najczęściej odwiedzanych postów na stronie powstałych w mijającym okresie.

Garść statystyk

Liczba komentarzy 159
Liczba nowych wpisów 33
Liczba unikalnych odwiedzających 73993
Liczba odsłon 377554
Liczba fanów na FB 196

Jak widać po powyższym zestawieniu, statystyki nie wyglądają źle zważywszy na to, że nie skupiam się na promocji strony za pomocą reklam w Internecie.

Bardzo ważnym momentem było stworzenie strony dla fanów tego bloga na Facebooku. Dzięki temu, można być nieco bliżej osób, które uznają tego bloga za wartościowe źródło wiedzy. Jak na razie zbliżamy się do drugiej setki fanów, co mnie bardzo cieszy. Dziękuję wam za to że "Lubicie" tego bloga 🙂

TOP 5 najpopularniejszych wpisów na blogu

 1. [CSS][JS] Metody dodawania ładnych czcionek na stronę
 2. [jQuery]Zależne listy rozwijane z wykorzystaniem jQuery
 3. [jQuery]Efektowne zarządzanie tabelami za pomocą jQuery
 4. [CSS] Jak utworzyć gradienty w CSS? ? Prezentacja obecnych możliwości przeglądarek.
 5. [HTML5] 8 przykładów kreatywnego wykorzystania elementu canvas na stronach WWW

TOP 5 najczęściej komentowanych wpisów na blogu

 1. [HTML5][jQuery] Jak stworzyć własne menu kontekstowe na stronie WWW?
 2. [CSS][JS] Metody dodawania ładnych czcionek na stronę
 3. [jQuery] Jak sobie radzić z dołączaniem biblioteki jQuery, gdy serwer CDN zawiedzie?
 4. [jQuery] Zależne listy rozwijane z wykorzystaniem jQuery
 5. [jQuery] Efektowne zarządzanie tabelami za pomocą jQuery

TOP 5 najczęściej komentujących wpisy na blogu

 1. procek
 2. CapaciousCore
 3. Tomek
 4. pawelSafiStudio
 5. Comandeer

Dziękuję wyżej wymienionym oraz wszystkim innym, których akurat brakło na powyższej liście za komentarze. Doceniam to, że je piszecie i czasem dzięki Waszym komentarzom dowiaduję się co jest nie tak z danym artykułem lub przykładem. To jest bardzo ważne, bo dzięki temu każdy z nas odnosi z tego korzyści, mając dostęp do dobrego kodu.

Zapowiedzi na przyszły rok

Plany, jak wiadomo, pozwalają nakreślić ogólny kierunek w którym będzie się rozwijało dane przedsięwzięcie. Takim planem dla tego bloga jest wzbogacanie bazy artykułów z dziedziny webmasterskiej w tempie większym niż 1 wpis na miesiąc. Będę się starał zamieszczać ciekawe wpisy dotyczące nowych możliwości tworzenia stron WWW oraz swoje spostrzeżenia na jakie się natknę podczas swojej pracy w webdeveloperce. Mam nadzieję, że uda mi się tez w końcu zabrać za 2 spore, bardzo ciekawe wpisy dotyczących najnowszych trendów internetowych. Na pewno jeden z nich się pojawi w lipcu tego roku 🙂
Czy planuję zamienić bloga w portal webmasterski?
Nie wiem. Do tworzenia portalu należałoby mieć ekipę ludzi zainteresowanych dzieleniem się wiedzą za pomocą artykułów w Internecie. Jeśli będą chętne osoby, które nie mają ochoty/możliwości aby tworzyć własnego bloga, ale mają swoje własne przemyślenia dotyczące tworzenia stron WWW, to zapraszam na łamy tego bloga. Będziemy mogli założyć nową sekcję wpisów gościnnych 🙂

Obrazek do wpisu: ? Ruth Black - Fotolia.com