chevron-left chevron-right

[Joomla!] JoomlaDay Poland 2013 w Łodzi – Zapowiedź

W ostatnich dniach nadeszła długo oczekiwana zapowiedź najbardziej wyczekiwanego wydarzenia w społeczności Joomla! w tym roku, czyli polskiej edycji JoomlaDay. Wiadomość ta ucieszyła bardzo wiele osób, w tym mnie.

Czym jest JoomlaDay?

Konferencje JoomlaDay są to doroczne spotkania społeczności. W trakcie których projektanci stron WWW, administratorzy sieciowi, programiści czy też po prostu osoby zainteresowane tym projektem - projektem Joomla! (czyli systemem zarządzania treścią, a także frameworkiem do tworzenia różnych rozwiązań internetowych niekoniecznie opartych o CMS Joomla!), mają okazję aby spotkać się z innymi zainteresowanymi tymi rozwiązaniami.
Jest to okazja do wysłuchania różnych prezentacji, a także do uczestniczenia w spotkaniach mniej lub bardziej formalnych z osobami, które pracują na co dzień z wykorzystaniem Joomla!, np. twórcami popularnych rozszerzeń, specjalistami od stron WWW czy też blogerami, redaktorami stron WWW.
Konferencje JoomlaDay mają miejsce na całym świecie, m.in. we Francji, w Bośni i Hercegowinie, w Niemczech czy też w Stanach Zjednoczonych (USA).

Plan JoomlaDay

Zwyczajowo, JoomlaDay jest podzielony na 2 części:

  • część biznesową,
  • część społeczności.

Każda z tych części ma swój osobny dzień. W dniu biznesowym, tematy powiązane są z wykorzystaniem Joomla! w biznesie.
W dniu biznesu mają miejsce prezentacje dotyczące:

  • rozwoju oprogramowania internetowego,
  • technologii tworzenia stron WWW,
  • zarządzaniem biznesem opartym na Joomla!

Natomiast, w dniu społeczności można spotkać zapaleńców i amatorów wykorzystywania Joomla! w swoim codziennym życiu. Wtedy też mają miejsce prezentacje związane z:

  • dobrymi praktykami wykorzystania Joomla!,
  • warsztaty z wykorzystaniem platformy Joomla!,
  • popularnymi rozszerzeniami dla Joomla!,
  • projektowaniem i programowaniem rozwiązań dla Joomla!

JoomlaDay w Polsce w roku 2013

W tym roku, dwudniowa konferencja odbędzie się w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego, w Łodzi w dniach 5-6 października 2013. Zapisy na wejściówki na konferencję mają zacząć się z początkiem lipca.

Koszt 2-dniowego karnetu na wszystkie prezentacje + inne atrakcje to 300zł. Ceny za bilety na każdy dzień z osobna wynoszą 250zł za dzień biznesowy i 150zł za dzień społeczności.

Jeśli dalej nie jesteś przekonany/a do udziału w tej konferencji to zapraszam do przeczytania relacji z zeszłorocznego JoomlaDay, który odbył się w Poznaniu. Była to bardzo udana impreza. Więcej informacji można znaleźć na: