chevron-left chevron-right

[Joomla!] Relacja z Joomla! Day Polska 2012

W dniach 22 i 23 września, w Poznaniu, odbyła się po raz pierwszy w Polsce konferencja z cyklu Joomla! Day. Joomla! Day jest to cykl konferencji, które odbywają się w wielu krajach i które mają na celu propagowanie popularności systemu CMS Joomla! wśród różnych osób, począwszy od zwykłych użytkownikach stron WWW, poprzez projektantów szablonów, aż po programistów, którzy tworzą różnego rodzaju rozszerzenia do Joomla!.

Czym jest konferencja Joomla! Day Polska?

Tego typu konferencje to nie tylko prezentacje dotyczące technicznych aspektów korzystania z Joomla!, ale również możliwość poznania różnego rodzaju informacji dotyczących z korzystania z Internetu czy tworzenia stron WWW ogólnie oraz integracja społeczności.

Tegoroczna edycja Joomla! Day Polska była podzielona na dwa dni: Business Day (dzień biznesowy) i Community Day (dzień społeczności). W każdy z tych dni było pełno zadowolonych uczestników, którzy rozmawiali o Joomla! i sprawach z tym systemem związanych.

Na konferencji można było spotkać zarówno twórców najpopularniejszych dodatków do Joomla!, jak na przykład Radka Suskiego (odpowiedzialnego za SobiPro), Michała Trzepizura (twórca JAMP!), Nicolasa Dionysopoulosa (Akeeba Backup) czy Ronniego Christiansena (twórcę RedSHOP); jak i osoby udzielające się na forum Joomla! (zwiastun, pyziak, pawelSafiStudio i inni) czy właścicieli firm internetowych i również zwykłych użytkowników Joomla!.

O prezentacji na Joomla! Day Polska

Plan Business Day - Joomla! Day Polska 2012

Swoją prezentację pt. "Semantyka w tworzeniu stron WWW" miałem możliwość wygłosić pierwszego dnia konferencji. Spodziewałem się, że temat może być trudnym do zrozumienia przez część ludzi, ale mam nadzieję, że dzięki mojej prezentacji słuchacze spróbują się dowiedzieć czegoś więcej na własną rękę na temat semantyki stron WWW i wyszukiwarek semantycznych oraz tego, jak będzie wyglądała przyszłość przedstawiania i wyszukiwania informacji w sieci Web.

Podziękowania dla organizatorów

Chciałbym podziękować organizatorom za zorganizowanie tak udanego przedsięwzięcia jakim była ta konferencja. Trzeba nadmienić, że organizatorzy przygotowywali tą konferencję w swoim wolnym czasie specjalnie dla społeczności Joomla!
Mam nadzieję, że za rok również będę miał możliwość uczestniczenia w tak ważnym wydarzeniu, nawet jako zwykły słuchacz prezentacji.

Prezentacja - Semantyka w tworzeniu stron WWW

Poniżej zamieszczam swoją prezentację, którą przedstawiałem tamtego dnia. W najbliższym czasie powinno też być dostępne nagranie wideo.