chevron-left chevron-right

To już 4 lata istnienia bloga!

Właśnie minął kolejny rok istnienia bloga w sieci. W sumie, blog istnieje już 4 lata. Przez ten okres mogliście korzystać z treści znajdujących się w tym blogu i rozwijać swoje umiejętności tworzenia stron lub aplikacji internetowych. Wśród materiałów, jakie można znaleźć tutaj są artykuły dotyczące różnych technologii tworzenia stron takich jak JavaScript, CSS czy PHP, a przy tym wszystkim, jak zwykle nieodłączny, HTML.

Przez ostatni rok wiele się wydarzyło w moim życiu osobistym, między innymi miałem okazję i przyjemność prezentować wykład dotyczący semantycznych technologii w tworzeniu stron WWW.

Z tego też powodu, nie zawsze mogłem pozwolić sobie na wygospodarowanie takiej ilości czasu, aby tworzyć nowe treści na blogu. Udało mi się stworzyć 23 nowe wpisy, dotyczące najczęściej: CSS, JavaScript i Joomla!

TOP 3 artykułów wg liczby komentarzy

Najpopularniejsze wpisy z tego okresu to (wg liczby komentarzy):

TOP 3 najbardziej pomocnych artykułów

Tworząc nowe artykuły na blogu mam na celu stworzenie treści, które mogą być przydatne w codziennej pracy webmastera. Jednymi z najbardziej przydatnych wpisów (wg mnie) następujące artykuły:

O czytelnikach, bo bez nich blog nie żyje

Nie byłoby tych kolejnych wpisów na blogu, gdyby nie to że jednak są osoby, które chętnie czytają go i mają ochotę dzielić się opiniami dotyczącymi nowo powstałych treści. Bez Was, czytelników tego bloga, prawdopodobnie by się skończyło na tym, że wszelkie ciekawostki dotyczące tworzenia stron WWW i nie tylko nie miałyby okazji zaistnieć w polskiej części Internetu.

Wszystkie wpisy z minionego roku zebrały w sumie 76 komentarzy, a najczęściej komentującymi osobami były:

Dziękuję Wam za komentarze i różnego rodzaju sugestie.

Sytuacja na blogu w mijającym i nadchodzącym okresie

W minionym roku nastąpiła zmiana szaty graficznej bloga. Blog zyskał czytelniejszy układ treści oraz nowe, animowane logo w nagłówku strony. Dzięki spostrzeżeniom kilku z Was udało się wykryć pewne braki w funkcjonalnościach, które można było w miarę szybko naprawić.

Miniony okres stał również pod znakiem braku stabilnego dostępu do bloga. W szczególności w miesiącach listopad (2012) oraz kwiecień i maj tego roku. Spowodowane to było atakami na stronę, które wyczerpywały wszelkiego rodzaju limity na poprzednim hostingu. Niestety, z racji niewystarczającego wsparcia ze strony obsługi poprzedniego hostingu (wychodzili z założenia, że klient ma się sam zajmować rozwiązywaniem problemów z hostingiem, a dla nic takie ataki to nie jest nic interesującego) postanowiłem przejść do nowego hostingodawcy za sugestią Tomasza Fiedoruka z firmy Zenbox.pl, jaka miała miejsce na fanpage'u bloga na Facebooku. W tamtym temacie było wiele różnych sugestii dotyczących sposobu rozwiązania problemów z Waszej strony, fanów bloga. Bardzo Wam dziękuję za sugestie.

Wracając do tematu przenosin na nowy hosting. Mogę powiedzieć, że jestem zadowolony pod każdym względem. W zasadzie nieograniczone możliwości, bardzo szybka i przyjazna pomoc ze strony obsługi hostingu sprawiają, że prowadzenie stron na hostingu Zenbox.pl jest przyjemnością i wiem, że nie zostanę pozostawiony sobie samemu.

Przyszłość, to jest temat który odznacza się pewną nieprzewidywalnością. Lecz mogę powiedzieć, że przez najbliższy rok (i kolejne lata) blog będzie istniał i będą tworzone na nim nowe, ciekawe artykuły dotyczące tworzenia stron WWW. Będą sie pojawiały wpisy dla osób bardziej zaawansowanych jak i wpisy dotyczące podstaw. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego.
Będę się też starał, aby wpisy pojawiały się większą częstotliwością. Na pewno nie będę zamieszczał artykułów, których treść dla mnie samego jest nieprzydatna.

Czy macie jakieś sugestie odnośnie bloga?

Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie funkcjonowania bloga. Ewentualnie, odnośnie treści jakie chcielibyście ujrzeć na blogu w najbliższym czasie, to będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Blog jest utworzony po to aby stanowić funkcjonalne źródło wiedzy przydatnej dla każdego z Was. Zapraszam do zamieszczania sugestii poprzez dodanie komentarza lub poprzez wysłania do mnie wiadomości mailowej przez formularz kontaktowy.

źródło obrazka