chevron-left chevron-right

Banki zdjęć stockowych – miejsce zakupów webmasterów

Obecnie powstaje coraz to więcej różnego rodzaju stron internetowych, nie tylko tych na darmowych platformach jak wordpress czy joomla, ale również opartych na autorskich skryptach. Dla webmasterów jest to oczywiście korzystna sytuacja, zapotrzebowanie daje możliwość pracy, również w domu jako freelancer czy w odpowiednich firmach. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że strony internetowe muszą być coraz lepiej dopracowane, tak żeby odpowiednio spełniały wymagania dzisiejszych internautów. Ważny jest oczywiście odpowiedni projekt, który będzie zgodny z tematyką strony i przejrzysty, tak żeby każdy bez problemu poruszał się po wszystkich obszarach stron.

Artykuł sponsorowany

W tym momencie pojawia się kwestia skąd brać odpowiednie zdjęcia czy grafiki do tworzenia stron? Wiemy przecież, że w szczególności strony firmowe muszą być unikatowe i przede wszystkim powinny ciekawić użytkowników. Niezbędne są w takim wypadku zdjęcia stockowe o wysokiej jakości, które trzeba odpowiednio dobrać. Oczywiście pliki muszą pochodzić z legalnych źródeł i posiadać odpowiednią licencję (royalty-free), tak żebyśmy mieli możliwość wykorzystywać je na naszych stronach. Najlepiej w takim wypadku zwrócić się do banku zdjęć stockowych, których na naszym rynku funkcjonuje dosyć sporo.

Przykładem może być zagraniczny bank Depositphotos, który udostępnia ponad 9 milonów plików stockowych. Z tak rozleglej bazy możemy dobrać odpowiednie grafiki, które wykorzystamy do naszych projektów. Samodzielne wykonanie odpowiedniej grafiki może okazać się bardzo czasochłonne, a banki zdjęć oferują nam ciekawe warunki. Jeśli nasze zapotrzebowanie na Stocki jest duże, potrzebujemy kilka zdjęć, grafik czy ilustracji codziennie, możemy skorzystać z propozycji abonamentów czasowych, w których cena w przeliczeniu na jedne zdjęcie jest znacznie niższa niż w przypadku kupowania pojedynczych plików. Jeśli chodzi o bank Depositphotos, to ceny pojedynczych plików zaczynają się od 0,8 dolara za zdjęcie o niskiej rozdzielczości aż do 20 dolarów za pliki wektorowe. Przykładowy abonament to 69 dolarów, za miesięczną subskrypcję podczas której możemy pobierać do 5 plików dziennie (dowolnych rozmiarów, również pliki wektorowe).

Ogólnie banki stockowe bardzo ułatwiają pracę webmasterów, a po za tym możemy uzyskać dzięki nim tanie zdjęcia stockowe nawet najbardziej znanych grafików z całego świata. Sama grafika i fotografia także bardzo szybko mknie do przodu, dlatego warto podążać za nią, żeby tworzyć najlepsze jakościowo strony internetowe, które także mogą być przyjazne dla użytkowników.

UPDATE: Napisałem artykuł w którym opisuję sposób zarabiania poprzez sprzedaż zdjęć.