chevron-left chevron-right

Już ponad rok w Internecie! Podsumowanie działalności bloga.

Nadeszła pora na małe podsumowanie działalności bloga przez ostatnie 14 miesięcy.
Jestem bardzo zaskoczony popularnością jaką udało mi się osiągnąć tworząc ten blog, ponieważ w najśmielszych marzeniach nie spodziewałem się, że moją stronę może miesięcznie średnio 4,2 tys. osób, które miały możliwość nauczenia się czegoś wartościowego na podstawie artykułów na niej zamieszczonych.

Jest to o tyle fajne, że na początku nie do końca wiedziałem w którym kierunku pójść tworząc tego bloga. Myślałem o blogu na którym będę mógł prezentować tutoriale dotyczące korzystania z programu Adobe Photoshop. Myślałem również o blogu w którym będę poruszał tematy związane z rozwojami społeczności internetowych i jej zachowaniami. Chciałem też przeprowadzać testy sprzętu i aplikacji, które akurat miałem okazję zobaczyć, potestować we własnym zakresie. Lecz postanowiłem, że będę tworzył artykuły z poradami webmasterskimi i uważam, że był to dobry wybór.
Może o tym świadczyć ilość komentarzy: 203 komentarze pod 95 wpisami. Na pozór, wydaje się, że to niewielka ilość, ale jak dla mnie jest to bardzo dużo, bo jednak świadczy to o pewnym poziomie popularności bloga.

Najpopularniejszymi wpisami na blogu były następujące wpisy (wg danych z Google Analytics):

 1. [CSS]Menu rozwijane ? poziome
 2. [PHP][MySQL][AJAX] Galeria zdjęć ze zmieniającymi się zdjęciami + upload zdjęć na serwer
 3. [jQuery] Efektowny slider z użyciem klawiatury
 4. [CSS][jQuery] Menu w stylu Windows 7 ? niesamowity efekt
 5. [CSS] Zaokrąglone rogi bez używania obrazków

Powyższa piątka artykułów jest tym, co najchętniej czytaliście na tym blogu, ale to zmienia faktu, że to jest tylko 5 wpisów z listy 95 wpisów, które znajdują się na blogu.

Blog zawiera 15 kategorii do których przypisane są wszystkie wpisy. Dodatkowo, wpisy są opisane 150 tagami.

Najczęściej komentującymi osobami na blogu byli użytkownicy:

 1. Krystian (vel. FasOlQa)
 2. Sławomir Manjurka
 3. KejeN
 4. Artur
 5. Marcin
 6. piter
Każdy z nich napisał co najmniej 5 komentarzy do wpisów na tym blogu. Dziękuję im za to 🙂

Co do wyglądu strony, to w grudniu 2009 roku dokonała się zmiana całego layoutu strony, który dotychczas bazował na darmowym szablonie Pixel, a od tamtego momentu bazuje na szablonie Urban Elements. Dzięki czemu uzyskano bardziej przystępny wygląd strony. Nie zmienia to faktu, że w najbliższym czasie blog może przejść kolejną metamorfozę, ponieważ planuję stworzyć całkowicie autorski szablon dla tego bloga i mam nadzieję, że uda mi się tego dokonać w przeciągu następnych kilku miesięcy (być może, znów w grudniu - idealnie na Nowy Rok 🙂 ).

Noszę się z zamiarem organizowania konkursów na stronie. Planuję jako nagrody rozdawać projekty graficzne mojego autorstwa, szablony do Joomla (również mojej roboty) oraz książki dotyczące tworzenia stron WWW.
Takich okazji nie będzie zbyt wiele z tego powodu, że ciężko jest znaleźć sponsora na nagrody, a nagrody, które ja wymieniłem będą prezentowane z mojej kieszeni.

Dlatego, zapraszam do śledzenia tego co się dzieje na blogu, a być może będziesz miał z tego jeszcze więcej radości niż miałeś do tej pory.
Oby kolejny rok działalności bloga był jeszcze lepszy niż mijający.
Jeśli masz jakiekolwiek uwagi co do tego bloga, to zapraszam do dzielenia się ze mną i innymi czytelnikami.