chevron-left chevron-right

Kilka ciekawych darmowych hostingów WWW

Ostatnio, przeglądając Intenet, zastanowiłem się nad pytaniem: "Czy są dobre, darmowe serwery, które nie zamieszczają w ogóle reklam?". Znalazłem kilka, które w mojej opinii mogą zainteresować niektóre osoby. Oto i one:

bplaced

Bardzo ciekawa propozycja dla webmasterów, którzy cenią sobie dużą powierzchnię dyskową. Mamy do wyboru dwie możliwości. W ramach pierwszej, bplaced daje użytkownikowi aż 2GB pojemności bez żadnych ograniczeń transferu. Druga oferuje o 1GB mniej miejsca na wirtualnych dyskach. Hosting obsługuje PHP 5. Do dyspozycji mamy (w zależności od planu hostingowego) od 2 do 8 baz danych MySql.

Hosting jest całkowicie wolny od reklam. Wygląd adresu z domyślną domeną wygląda według schematu: http://www.użytkownik.bplaced.net, http://www.użytkownik.bplaced.com lub http://www.użytkownik.bplaced.de. Dodatkowym atutem jest dostęp do .httaccess oraz możliwość dodania aż ośmiu kont FTP. Co ciekawe, nie ma określonego maksymalnego rozmiaru pliku.

Bplaced to hosting, który nie wprowadza praktycznie żadnych ograniczeń.

Link: bplaced

xtreemhost

Mamy do dyspozycji 5500 Mb powierzchni dyskowej wraz z 200 Gb ograniczeniem transferu. Serwery obsługują PHP 5 oraz bazy MySql, których można utworzyć aż 10. Za darmo otrzymujemy także rozbudowany panel administracyjny, który posiada preinstalatory: fantastico, blogów, portali, PHPnuke, Forum, a także menedżer plików, phpMyAdmin.

Adres strony bez własnej domeny wygląda następująco: http://użytkownik.xtreemhost.com. To już drugi hosting, który pozbawiony jest reklam. Xtreemhost pozwala na edycję .httaccess oraz oferuje jeden adres email do użytku właściciela planu hostingowego.

Link: xtreemhost

nk6.pl

Pozycja całkowicie polskiego hostingu. Jest on bezpłatny. W zamian za rejestrację otrzymujemy 250 MB miejsca na wirtualnym klastrowym serwerze z 6 GB limitem transferu na miesiąc. Dostajemy także do 5 baz danych MySql oraz 5 domen i tyle samo subdomen.

Nk6 obsługuje PHP 5 i nie narzuca konieczności wyświetlania żadnych reklam. Oferuje także panel adminitracyjny w stylu vista, dzięki któremu możemy zainstalować aż 29 skryptów (m.in. WordPress, Drupal, Geeklog, Joomla, Mambo) przy pomocy kilku kliknięć. Co więcej do naszej dyspozycji oddawany jest własny adres e-mail pod domeną nk6.pl.

Uptime: Ten rok 2009: ~ 84.334697 % To nie jest może rewelacyjny wynik, ale powinien wystarczyć do prostych stron, własnych portfolio.

Link: nk6.pl

Te 3 hostingi wydały mi się najciekawsze spośród dostępnych teraz na rynku internetowym. Mam nadzieję, że artykuł jest przydatny 🙂

 • Sławomir Manjurka

  Żeczywiście ciekawe propozycje lecz jeszcze przed Polskim, troszke kompromitującym się hostingiem na tle kolegów zza granicy, wpisałbym 000webhost.com. O jego możliwościach nie będę się rozpisywał ponieważ są jasno przedstawione na stronie głownej.

 • Jarek

  JA bym nie ryzykował postawienia własnej strony na darmowym serwerze. Osobiście korzystam z usług firmy (–nazwa wykreślona–), cena/jakość bez konkurencyjna.
  Jeśli nie chcesz stracić swoich danych zapłać kilka zł i nie miej problemu 😉

 • Wiadomo czym są darmowe hostingi i jakie mają ograniczenia. Lecz wielu ludzi mimo wszystko korzysta w nich w celach testowych, na przykład.
  Wiadomo też, że jeśli ktoś chce stawiać stronę, która w jakiś sposób ma być stabilna i bez reklam narzucanych przez hosting i ogólnie mającą większą funkcjonalność niż strona statyczna, to taka osoba powinna wybrać płatny hosting.
  Niestety, nie mam zamiaru tutaj promować za darmo firm hostingowych oferujących płatne konta na serwerze.

 • mforce

  Co prawda temat nie dotyczy OVH, ale zależy mi, aby informacja dotarła do jak najszerszego grona.
  Odradzam korzystanie z usług firmy OVH. Bez słowa wcześniejszego uprzedzenia zablokowali mi serwer z powodu (cyt z korespondencji mailowej):

  ?too much i/o on infrastructure

  Aby odblokować serwer prosimy o kontakt z pomocą techniczną.

  Dziękujemy za podjęcie szybkiej interwencji.

  Z poważaniem,
  Biuro Obsługi Klienta OVH?

  Miałem w serwisie około 20 tyś wyświetleń dziennie, przez co przestałem być dla nich wygodny ? lepiej mieć w moje miejsce kilkunastu nowych klientów mających serwisy z 10 odsłonami dziennie. Kontakt

  (wielokrotny) dał tyle, że poradzono mi:

  ?Państwa katalog główny jest zablokowany z uprawnieniami 700. Mogą więc
  Państwo pobrać dane w celu przeniesienia ich na inną platformę.
  Niestety nie jesteśmy w stanie hostować Państwa serwisu na serwerze
  współdzielonym.?

  Uważajcie na nich. Do tego kupując serwer wirtualny OVH, w najlepszym przypadku będziecie musieli dokupić serwer prywatny SQL, bo tamten nie dość że często się wiesza, a potem trzeba się prosić żeby odwiesili i

  czekać nieraz na to nawet 2 dni, to do tego ciągle wyskakują błędy o przekroczeniu ilości połączeń na sek. mimo że nie ma ich nigdy więcej niż 10 (wystarczy że kilku userów + google bot chodzą po stronie).

  STANOWCZO ODRADZAM!