chevron-left chevron-right

Kilka ciekawych darmowych hostingów WWW

Ostatnio, przeglądając Intenet, zastanowiłem się nad pytaniem: "Czy są dobre, darmowe serwery, które nie zamieszczają w ogóle reklam?". Znalazłem kilka, które w mojej opinii mogą zainteresować niektóre osoby. Oto i one:

bplaced

Bardzo ciekawa propozycja dla webmasterów, którzy cenią sobie dużą powierzchnię dyskową. Mamy do wyboru dwie możliwości. W ramach pierwszej, bplaced daje użytkownikowi aż 2GB pojemności bez żadnych ograniczeń transferu. Druga oferuje o 1GB mniej miejsca na wirtualnych dyskach. Hosting obsługuje PHP 5. Do dyspozycji mamy (w zależności od planu hostingowego) od 2 do 8 baz danych MySql.

Hosting jest całkowicie wolny od reklam. Wygląd adresu z domyślną domeną wygląda według schematu: http://www.użytkownik.bplaced.net, http://www.użytkownik.bplaced.com lub http://www.użytkownik.bplaced.de. Dodatkowym atutem jest dostęp do .httaccess oraz możliwość dodania aż ośmiu kont FTP. Co ciekawe, nie ma określonego maksymalnego rozmiaru pliku.

Bplaced to hosting, który nie wprowadza praktycznie żadnych ograniczeń.

Link: bplaced

xtreemhost

Mamy do dyspozycji 5500 Mb powierzchni dyskowej wraz z 200 Gb ograniczeniem transferu. Serwery obsługują PHP 5 oraz bazy MySql, których można utworzyć aż 10. Za darmo otrzymujemy także rozbudowany panel administracyjny, który posiada preinstalatory: fantastico, blogów, portali, PHPnuke, Forum, a także menedżer plików, phpMyAdmin.

Adres strony bez własnej domeny wygląda następująco: http://użytkownik.xtreemhost.com. To już drugi hosting, który pozbawiony jest reklam. Xtreemhost pozwala na edycję .httaccess oraz oferuje jeden adres email do użytku właściciela planu hostingowego.

Link: xtreemhost

nk6.pl

Pozycja całkowicie polskiego hostingu. Jest on bezpłatny. W zamian za rejestrację otrzymujemy 250 MB miejsca na wirtualnym klastrowym serwerze z 6 GB limitem transferu na miesiąc. Dostajemy także do 5 baz danych MySql oraz 5 domen i tyle samo subdomen.

Nk6 obsługuje PHP 5 i nie narzuca konieczności wyświetlania żadnych reklam. Oferuje także panel adminitracyjny w stylu vista, dzięki któremu możemy zainstalować aż 29 skryptów (m.in. WordPress, Drupal, Geeklog, Joomla, Mambo) przy pomocy kilku kliknięć. Co więcej do naszej dyspozycji oddawany jest własny adres e-mail pod domeną nk6.pl.

Uptime: Ten rok 2009: ~ 84.334697 % To nie jest może rewelacyjny wynik, ale powinien wystarczyć do prostych stron, własnych portfolio.

Link: nk6.pl

Te 3 hostingi wydały mi się najciekawsze spośród dostępnych teraz na rynku internetowym. Mam nadzieję, że artykuł jest przydatny 🙂