chevron-left chevron-right

[test]Logitech RX1500 – myszka laserowa

Dzisiaj mam możliwość zaprezentowania myszki od Logitecha o nazwie RX1500.

Myszka laserowa Logitech RX1500Myszka laserowa Logitech RX1500Myszka sprawia wrażenie solidnej (marka swoje robi). Została wykonana z plastiku przyjemnego w dotyku. Obudowa jest idealnie wyprofilowana (myszka jest przydatna dla osób zarówno prawo jak i leworęcznych). Moim zdaniem jest idealna dla osób z dużymi dłońmi, takimi jak moje. Kabel łączący myszkę z komputerem jest długości 2 metrów i jest cienki, co ułatwia manewrowanie myszką.

Myszka ta ma kilka ciekawych cech. Pierwszą z nich jest to, że jest ona laserowa, co zapewnia dokładne przemieszczanie się kursora, wedle wskazań myszki.

Kolejną cechą jest tak zwany hyper-fast scrolling, czyli kółko do przewijania myszki porusza się bez oporów co pozwala na bardzo szybkie przewinięcie długich dokumentów tekstów czy też plików z kodem liczącym kilka tysięcy linijek tekstu. Jest to bardzo przydatna rzecz dla programistów.

Trzecią cechą o której chciałbym wspomnieć, jest przycisk znajdujący się pod rolką przewijania, który służy za trzeci przycisk myszy (rolka jest nieklikalna). Nie słychać kliknięcia, tak jak to się dzieje w przypadku umieszczenia 3-ciego przycisku myszy w sposób tradycyjny, czyli na rolce. Dla mnie jest to ogromna zaleta, bo te kliknięcia w moich poprzednich myszkach były bardzo irytujące.

Jedyną "wadą" jaką zauważyłem jest to, że rolka czasem bywa zbyt "swobodna" i lubi się przesuwać w sposób niekontrolowany przy szczególnie gwałtownych ruchach lub przy niezbyt celnym trafieniu w środkowy przycisk.