chevron-left chevron-right

[Konkurs] Kilka słów o Material Design i konkurs z nagrodami!

Podczas tworzenia strony internetowej bardzo ważnym etapem jest wybór dla niej projektu graficznego. Przede wszystkim to musi być coś unikatowego i kreatywnego, coś co pozwoliłoby nowej stronie odróżniać się od konkurentów.

Oprócz tego projekt powinien być z jednej strony prosty i nie obciążony różnymi elementami graficznymi, dodatkami i wtyczkami, a z drugiej – funkcjonalny, żeby spełniać wszystkie oczekiwania użytkowników co do strony internetowej. W rezultacie, proces tworzenia projektu dla strony internetowej to nie jest trywialne zadanie. Aby osiągnąć pożądany efekt końcowy należy przeanalizować wszystkie możliwe rozwiązania i wybrać te najbardziej optymalne.

W przypadku, gdy nasza strona internetowa jest oparta o jakikolwiek system CMS, np. Joomla!, wybór szablonu który pasowałby do naszych wyobrażeń jest znacznie prostszy. Wystarczy skorzystać się z gotowego rozwiązania – darmowych i płatnych szablonów, które można znaleźć w Internecie. Następnie wprowadzić kilka drobnych poprawek , żeby maksymalnie dopasować szablon do tematyki naszej strony. Dzięki temu, można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze, co ma niebagatelny wpływ na procesy decyzyjne właścicieli stron internetowych.

szablony-joomla-templamonster-konkurs

Chociaż gotowe szablony znacznie upraszczają proces tworzenia strony WWW, to jednak mają swoje wady i zalety. Problem ten dotyczy zarówno darmowych jak i płatnych szablonów.

W przypadku darmowych szablonów największą zaletą jest to, że są za darmo. Ich licencja najczęściej pozwala na tworzenie stron niekomercyjnych, np. jakiś blog, strona fundacji, itp.

Co do minusów, to ich jest sporo. Wśród nich:

  • Ograniczony wybór szablonów, zwłaszcza dla nowych wersji systemów CMS,
  • Mogą wystąpić problemy związane z niedziałającymi dodatkami i komponentami na stronie internetowej. A ponieważ, użycie cudzych darmowych szablonów wiąże się z brakiem opcji wsparcia technicznego, to przy jakimkolwiek problemie administrator lub webmaster zostaje z nim sam.

W przypadku płatnych szablonów opisane powyżej problemy w zasadzie już nie występują. Każdy szablon klasy premium ma kilka różnych wariantów wyglądu dla strony internetowej dedykowanych dla najnowszych wersji CMS, np. Joomla!.

Oprócz tego, ryzyko otrzymania szablonu z kłopotliwym kodem jest znacznie mniejsze choć zdarzają się niechlubne wyjątki. Inną zaletą płatnego rozwiązanie jest opcja wsparcia technicznego, którą oferują niektórzy z producentów szablonów. Dzięki niej można w łatwy i szybki sposób rozwiązać każdy problem z szablonem. Ale jak by tam nie było, płatne szablony mają swój minus – cenę, co sprawia, że są mniej dostępne dla części osób.

Jeżeli planujesz stworzyć swoją nową stronę internetową opartą o CMS Joomla! lub odnowić istniejącą już, to pewnie też spotkałeś/aś się z problemem wyboru szablonu. Dzięki partnerowi TemplateMonster Polska na blogu zostaje ogłoszony konkurs, w którym możesz wygrać dowolny szablon premium dla Joomla!. Żeby zdobyć szablon wystarczy wejść na stronę TemplateMonster Polska, wybrać jeden z dostępnych tam szablonów i napisać komentarz, zgodnie z zasadami opisanymi na końcu artykułu.

Zanim jednak opiszę co należy zrobić, to wspomnę o trendzie, który staje się coraz popularniejszy wśród twórców stron internetowych i aplikacji internetowych, czyli o trendzie Material Design.

Czym jest Material Design?

Material Design, jak już wspomniano powyżej, zdobył bardzo dużą popularność wśród projektantów stron internetowych. Stało się to głównie dzięki firmie Google, która zaprezentowała nowy styl tworzenia interfejsów użytkownika w systemach z Androidem. Od momentu pojawienia się Material Design na komórkach trend zaczął przenikać do projektów stron internetowych.

Material design przykład

Oficjalne przedstawienie nowego sposobu tworzenia stron internetowych miało miejsce na konferencji Google, pod koniec czerwca 2014 roku. Gdzie przedstawiono pomysł szerszej publiczności. Material Design zaczął pojawiać się na wszystkich stronach tworzonych przez Google, np. Google Hangouts, Google Dysk, GMail, itd.

To czym jest Material Design? Otóż Material Design – jest to metodyka tworzenia interfejsów użytkownika na podstawie połączenia przestrzeni i systemu ruchu. Sprawiając że, strony internetowe i aplikacje internetowe zaczęły dawać poczucie immersji oraz praktycznie natychmiastowej responsywności.

abc-industry-redesign

Na dzień dzisiejszy Material Design jest szeroko używany w tworzeniu projektów różnych stron internetowych. Jest on nowoczesny i stylowy. Nadaje się zarówno do prywatnych jak i firmowych stron www. Jeśli masz w planach też zbudować stronę opartą o Material Design, to możesz wybrać sobie jeden z najnowszych szablonów na stronie TemplateMoinster Polska.

Pora na konkurs!

Każdy z czytelników bloga może zdobyć 1 z 3 DOWOLNYCH motywów dla CMS Joomla! ze strony TemplateMonster Polska. Żeby wygrać motyw należy:

  1. Wejść na stronę z motywami (link powyżej) i wybrać ten, który najbardziej Tobie odpowiada.
  2. Napisać prosty komentarz zawierający numer motywu, cel jego użycia oraz kontaktowy adres email. Na przykład: Ja chcę otrzymać szablon #53665 aby stworzyć sklep internetowy. a@a.pl.
  3. Poczekać do końca okresu trwania konkursu. Konkurs trwa 2 tygodnie, tj. do godziny 23:59 20-go października 2015 roku.
  4. Zapoznać się z wynikami konkursu. Informacja o zwycięzcach będzie opublikowana na fanpage'u bloga na Facebooku. Zwycięzcy zostaną wybrani losowo spośród komentarzy znajdujących się pod tym wpisem.
  5. Zwycięzcy otrzymają na swoje internetowe skrzynki pocztowe wiadomości z informacją na temat pobrania wybranego motywu.

Wraz z TemplateMonster Polska życzymy powodzenia!

Aktualizacja: wyniki konkursu!

Zwycięzców (na obrazku poniżej) proszę o kontakt ze mną za pomocą formularza kontaktowego.

wyniki-konkurs-template-monster-2015

Wpis sponsorowany. Za treść artykułu odpowiada TemplateMonster Polska!