chevron-left chevron-right

[Web] Niesamowite możliwości języków webowych – zestaw 2

W dzisiejszym wpisie zamieszczę kolejną porcję bardzo ciekawych efektów uzyskanych za pomocą języków webowych. Jest to ciąg dalszy serii o niesamowitych możliwościach jakie można uzyskać w przeglądarce internetowej.

Hipnotyczna animacja kwadratów

[Web]  Niesamowite możliwości  języków webowych zestaw 2 - Mesmerizer

Jest to jeden z przykładów na uzyskanie dynamicznej animacji na stronie internetowej. By w pełni doświadczyć efekt jaki można uzyskać, należy kliknąć w róg pola a potem na klawiaturze wcisnąć jakiklowiek klawisz. Efekt możliwy do obejrzenia w przeglądarkach Firefox i Google Chrome.

Zabawy z oświetleniem za pomocą JS

[Web] Niesamowite możliwości języków webowych – zestaw 2 - Oświetlenie

Jest to jeden z fajniejszych efektów możliwych do uzyskania w przeglądarce. Demo pozwala na zabawę oświetleniem poprzez zmianę natężenia światła, ekspozycję, itd.

Interaktywny labirynt ze zdjęć

web-effects-collective-2-3

Kolejny przykład dotyczy labiryntu zbudowanego ze zdjęć. Jest to minigierka w której należy przejsć od startu do mety za pomocą dostępnych klawiszy.

Dynamiczne generowanie tekstu w obiekcie canvas

web-effects-collective-2-4

Za pomocą obiektu canvas można utworzyć wiele ciekawych efektów. Jednym z nich może być dynamiczne generowanie tekstu, który może podlegać prawom grawitacji.

Dynamiczne oświetlanie obiektów 3D za pomocą JS

web-effects-collective-2-5

Jest to kolejny przykład na to, jak można wykorzystać efekty oświetlenia wygenerowane za pomocą JS i biblioteki Three.js.
W demie wykorzystano zdjęcia i modele 3D, któ®e posłużyły jako obiekty oświetlane. Już teraz widać, jak bardzo język JavaScript się rozwinął i teraz pozwala już myśleć powoli o pełnoprawnych grach 3D i to nie jest już takie odległe marzenie.